Głównym celem projektu T-SKIN jest zaprojektowanie i wykonanie stanowiska umożliwiającego wykonywanie badań terahercowych w konfiguracji odbiciowej, pozwalające na wykrycie zmian nowotworowych skóry.
Dzięki wykorzystaniu wielozadaniowych modułów zawierających struktury dyfrakcyjne możliwe będzie stworzenie kompaktowego urządzenia działającego w konfiguracji odbiciowej. Docelowo umożliwi to badanie pacjentów w czasie rzeczywistym w układzie nie wymagającym chłodzenia kriogenicznego. Będzie się ono składało z zestawu współpracujących ze sobą struktur dyfrakcyjnych służących do odpowiedniego oświetlania próbki, jak i efektywnej rejestracji odbitego sygnału. Moduły opracowane w projekcie T-SKIN umożliwią lepszej jakości obrazowanie ludzkiej skóry w celu wykrywania nowotworów za pomocą bezpiecznego dla człowieka promieniowania terahercowego.
Innowacyjność projektu T-SKIN polega na zastosowaniu zaawansowanych struktur dyfrakcyjnych, które mogą zostać użyte w komercyjnych rozwiązaniach i które działać będą z dostępnymi na rynku źródłami i detektorami promieniowania THz. Dzięki ogromnym możliwościom symulacyjnym i doświadczeniu w projektowaniu elementów dyfrakcyjnych rozwiązanie takie może zostać spersonalizowane tworząc układ dedykowany dla konkretnego źródła i detektora, co pozwoli na efektywne wprowadzenie takiego rozwiązania na rynek.